Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/kizo/public_html/kizo-cnc.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5760

tel: +48 533-385-290  email: biuro@kizo-cnc.pl   ico-pl  ico-en  ico-de  ico-cz

Obróbka skrawaniem

Toczenie jest podstawowym sposobem obróbki skrawaniem, umożliwia wykonywanie powierzchni obrotowych (walcowatych, stożkowych i kulistych).
Jest to obróbka skrawaniem metali, która jest podstawową techniką wytwarzania części maszyn, urządzeń, przedmiotów użytkowych, itp., polegającą na nadawaniu przedmiotowi obrabianemu żądanego kształtu, wymiarów i właściwości warstwy wierzchniej poprzez usunięcie części materiału za pomocą narzędzia skrawającego.

Frezowanie jest jednym z najczęściej stosowanych i najbardziej wydajnych sposobów obróbki skrawaniem, polegających na oddzieleniu warstwy materiału za pomocą obracającego się narzędzia (freza) na obrabiarce zwanej frezarką.

Frezowaniem można obrabiać np. płaszczyzny, powierzchnie krzywoliniowe, gwinty czy koła zębate.

Sterowanie CNC umożliwia automatyczną pracę maszyn dzięki wyposażeniu ich w urządzenia sterujące, regulujące i zarządzające. Gwarantuje nam to przede wszystkim niezwykłą dokładność obróbki oraz powtarzalność wykonywania detali.

Nasze obrabiarki: 

  • Automat tokarski CNC: INDEX
  • Maksymalny wymiar materiału obrabianego: ∅42 x 150mm

Centrum obróbcze CHIRON

  • Obszar roboczy: 730 x 550 x 630 mm

Centrum obróbcze DECKEL MAHO GILDEMEISTER (DMG)

  • Obszar roboczy: 635 x 510 x 460 mm